BİZİMLE HAFİFLEYENLER

Gülben Ergen

Gülben Ergen

Şeyda…
Güçlü ve işini harika yapan bir kadın ve ben işine saygı duyduğum herkese hayranım.
Şeyda Coşkun, sana hayranım! O kadar çok sebebim var ki bunun için… Zayıflamak, zayıf kalmak günümüz kadınlarının ortak sorunu ve sen ezberleri yok edercesine, yanlışlara çizik atarcasına meydan okuyorsun o fazla kilolara, yağ birikintilerine. Benden 12 kilo aldın sen. Tüm yanlış bildiğim ezberleri bozdun sen. Anne olmanın üst üste yapmanın bahane olmayacağını, elektriğe bağlı makinelerde geçen zamanın fosluğunu senden öğrendim. Sana güveniyorum Şeyda Coşkun. Seni beğeniyorum, seni sayıyorum Şeyda Coşkun. Bana sağlam bir duruş, dik bir omurga, yürüyüşte temiz hava, beslenmede toprağın nimetlerini hatırlattın. Israrlarına kim dayanmış ki ben dayanayım. Bunca şeye tek isteğim var senden; ben dalarım, ben beşeriyim, ben dünyeviyim. Nefsime yenilirsem, sakın ama sakın beni bırakma.

Gülşen

Gülşen

Şeyda ile çalışmak bedeni, O’nu tanımak ruhu güzelleştiriyor.

Derya Baykal

Derya Baykal

Yaşamım değişti Şeyda'yla,
Hayat yeniden güzelleşti Şeyda'yla,
Kilolardan kurtuldum Şeyda'yla,
Bugün her şey çok daha iyi Şeyda'yla…
Teşekkürler Şeyda.. Şeyda ile önce kızlarım tanıştı. Sonra baktım ki onların kiloları bir güzel gidiyor ‘'Acaba ben de yapabilir miyim?'' dedim, heveslendim ama bunu yapabilmenin çok zor olduğunu düşünüyordum. Daha sonra Şeyda ile karşılaştık, ona sordum, beni dinledi ve benimle çalışabileceğini söyledi ve bir yola çıktık. Doğrusu başlangıçta hiç böyle olacağını düşünmemiştim. Her şey çok güzel gelişti. Zaten yapı gereği de disiplinli bir insan olduğum için her gün yürüyüşlerimi Şeyda'nın kontrolünde kendim yaptım. Bu tabii çok iyi oldu benim için. Her dakika onunla konuşarak onun takibinde yapabildim. Şeyda'nın farkı yemekleri çok büyük titizlikle, hijyenle ve özenle hazırlaması ve dengelemesi çok iyi geldi. 1 yıllık sürede 14 kilo verdim ve bu kiloyu koruyorum en önemlisi de bu. Yine Şeyda'ya zaman zaman danışıyorum. Bu 1 yıllık süre içinde birer aylık 3 periyod Şeyda ile çalıştım. Her şey çok iyi gitti. Daha sonra haftada 2 gün Şeyda'nın tavsiyesiyle İpek Esen ile pilatese başladım. Gerçekten çok mutluyum. Hayatım değişti. Tekrar eski kıyafetlerimi giyiyor olabilmek… İnanın her sabah yürüyorum, bu benim olmazsa olmazım. Bütün programımı buna göre yapıyorum.
Teşekkürler Şeyda, yolun daima açık olsun. Seni seviyorum. Kim ne derse desin sen yolundan şaşma.

Derya Şensoy

Derya Şensoy

Seyda Coşkun'un işindeki başarısını artık bilmeyen yok. Dolayısıyla bunu benden duymaya ihtiyacınız yok diye düşünüyorum. Ama benim ondan öğrendiğim çok fazla şey var. Birincisi ve en önemlisi bana başarının tesadüf olmadığını kanıtladı. Çok çalışmak, çok istemek gerek ve tabi disiplin başarının birinci şartı. Pozitif enerjisiyle sadece sizi fazla kilolarınızdan değil hayatınızdaki bütün negatiflerden arındırıyor. Çünkü "yaşam koçu" olmak bunu gerektiriyor aslında.
Güzel kalbi ve gülen gözleriyle birçok insanın kalbine hayatına dokundu bugüne kadar. Bende onlardan sadece bir tanesiyim. Hayatına dokunduğu herkese paha biçilmez bir mutluluk yaşatıyor bunu da yaşamadan kelimelerle tarif etmek çok da mümkün değil sanırım.
Sihirli değneğinle daha nice güzel kalbe ve başarıya dokunman dileğiyle Şeyda!

Berna Koç

Berna Koç

Şefkatli, enerjik, yaratıcı, disiplinli, azimli.... Süperkadın, süperkoç. Acil S.O.S. modunda aranacaklardaki ilk isim; Şeydaaaa. Kocaman sevgi ve teşekkürlerimle...
 
Ajda Artan

Ajda Artan

Moralimin ve sağlığımın bozulduğu ve galiba ben bu kiloları veremeyeceğim diye düşündüğüm anda benim canım Şeyda Hocam hayatıma sihirli değneği ile değdi. Her gün gösterdiği ilgi, sevecenlik ve o pırlanta kalbi ile beni 17 günde 7.5 kilo zayıflattı. Biliyorum yolumuz uzun, hedefte15 kilo daha var…
Ama eminim sağlıklı bir şekilde en kısa zamanda onlar da gidecek. İyi ki hayatıma girdiniz.

 

 
Derya Yavuz

Derya Yavuz

Kilolu olmayı kaderim sanmıştım. “Genetik olarak böyleyim, değişemez” demiştim. Hayatımın en güzel yıllarını kilolu geçirmiştim. Herkesin rengarenk, mutlu ve enerjik olduğu yıllarda, siyahlara bürümüştüm kendimi.
Şeyda Coşkun'la tam da bu zamanda kesişti yolum. Etrafında onlarca ünlü varken, yüzüme bile bakmaz diye düşünmüştüm. Oysa O, bir melek gibi girdi dünyama. Hayatımın tam da merkezine oturdu bir anda. Patronumdan korkmadığım kadar korktum ondan, ama en az bir dostum kadar da sevdim, güvendim :) Ekranlarda herkesin nasıl korktuğunu anlattığı o kadın var ya, işte onun kocaman bir kalbi ve müthiş bir zekası var.
Onunla beraber yepyeni bir hayatla tanıştım. Kendi bedenimin ne kadar değerli olduğunu fark ettim. Yürüyüşün insan ruhu ve bedeni üzerindeki müthiş etkisini deneyimledim.
Artık 15 kg daha hafif bir vücudum, fotoğraflarda gülen bir yüzüm ve bana her koşulda yanımda olduğunu hissettiren müthiş bir yaşam meleğim var. İyi ki var.

Gülriz Kantek

Gülriz Kantek

Hayatımda nadir yer eden kişiler vardır, İngilizce öğretmenimle başlayan ve sadece birkaç kişi olduğu için çok iyi hatırlayabildiğim ve seninle devam eden… Benim için özel insanlar…
Onlar zanneder ki bana bir şey yaptıkları içindir bendeki yerleri. Asıl nedeni, bir şey var biliyorum ama ulaşamıyorum dediğim hayatımın düğüm noktalarında yoluma ışık tutup bana yoldaş oldukları için.
Hayat devam ediyor ve o kadar dinledik ki şehir insanı olarak ‘insülin direnci’, ‘yağ endeksi’ ve ‘metabolizma’ sözcüklerini… Ancak sonuç hiç değişmedi kendimizi daha rahatsız etmek dışında. Ben yıllar sonra, Şeyda Coşkun ile tanıştım ve her sabah 6:30’da birlikte 10km yürüyüp bana anlattıklarını dinleyerek ve hergün bire bir yakın takibiyle, ben artık kendimi tanıyamıyorum.
Ne mi oldu; dinledim, öğrendim, hissettim ve o şekilde yaşıyorum…
Bugüne kadar ne kadar yanlışlarım olduğunu fark ettim. Aradan 9 ay geçti ve her sabah halen kilomu takip eden bir insan benim hayatımı değiştirdi.

Sibel Emre

Sibel Emre

Başarabilmiş olmanın verdiği duygunun yanı sıra, her zaman aynaya bakınca mutlu olabilmeyi, alışverişe çıkınca mağazadan mutlu çıkabilmeyi, herşeyinle bedenini sevebilmeyi, sağlıklı bir yaşam şekline sahip olabilmeyi bana tekrar geri kazandırdığın için ve beni bedenimden dolayı daha mutlu ve özgüvenli hissettirdiğin için sana sonsuz teşekkürler..

Hülya Çağlar

Hülya Çağlar

Şeyda Hanımcım, Eylül ayında programa başladığımızda 44 beden ve 75 kg idim. 38 bedenin bol olduğu günlerim oldu ama hiç 36 beden olmamıştım. 4 ayın sonunda artık 36 bedenim. Kurumda, çevremde herkes sırrımı soruyor, ben de hep kulaklarınızı çınlatıyorum. Size ve ekibinize anlayışınız, sabrınız ve kurduğunuz harika sisteme çok teşekkür ederim. İyiki varsınız.

Füsun Önal

Füsun Önal

Farkındalığın ilk şartı bilmektir, bir amaç uğruna çıkılan yolunuzda seçimleriniz başarıya ulaşmanız için çok önemlidir..
Ben kendi adıma çıktığım bu yolda, Şeyda’yı seçmemdeki en büyük unsur buydu..
Ben size; bir savaşçıdan bahsedeceğim..
Yaptığı işi özümsemiş, benimsemiş ve yaşamına katmış birinden bahsedeceğim..
Şeyda Coşkun
Kendi adıma; genel yapıma baktığımda, hiç kolay bir insan olmadım. Programlı bir mesleğimin olmayışı bir çok zorluğu beraberinde getirdi. Bu durum benimle çalışanları biraz zorluyor.
Şeyda Coşkun, bir kişiyi ele aldığında o kişinin önce yapısını analiz ederek başlıyor işine. Bu bir yetenek! Bunun çözümlenebilmesi için de canla başla çalışıyor.
Böyle bir programa başlamaya karar verdiğinizde, klasik bu böyle, yenmiş yenmemiş değil mesele!!!
Sıradan olmak isterseniz klasik konuşmalarla vaktinizi harcamanız, dedikodudan başka bir şey değildir..
Başarı için tek yol vardır; hedefe kitlenip en iyisi olmak!!
Bunu yapabilen çok az insan tanıdım, bunlardan biri Şeyda’dır..
Bilgelik bilmek değildir, bilgiyi yaşayıp, yaşatabilmektir!

Pelin Şişman

Pelin Şişman

Saydım, 21 diyetisyen, 1 hipnozcu (Amerikalı Türkiye'de yaşıyor), 1 yasam koçu, 1 de psikoloğa, unutmadan 1 de psikiyatriste gittim bu iş için. Son 10 yılım kilo vermeye çalışmakla geçti. Beceremedim. Hep başa sardım.
Şeyda Çoskun'a başlamaya cesaretim yoktu. Birebir birisiyle bu iş üzerinde çalışmak beni korkutuyordu. İşin içine Tuğba ve grup programı katılınca neden olmasın artık son durak diyip aradım.
Ahhh o ilk 10 gün! İlk başlarda yürümek beni perişan etti, ama o 10 günü atlatıp rutine, sisteme girince bir anda dünyam değişti. Hoplayarak yüruyüp, yemek yemeye değil fit olmaya odaklanmaya başladım çünkü tartı da her geçen gün farkı görmek beni çok motive etti.
Kendini iyi hissetmenin ne olduğunu 10 sene sonra tekrar hissettim. Yürüyüş hayatıma girdi ve ben bu işe bayıldım. Yürüyüş değil o 1 küsür saat, terapi gibi geldi bana zamanla...
Eskisi gibi giyinebilmek, kot ve tshirtle rahat edebilmek ne büyük güzellikmiş. Benimle birlikte ailem de çok mutlu oldu. Herkes "Helal olsun bu kıza!!!" cümlesini dile getirdi.
Gerçekten helal olsun Be Light! Verdiğiniz motivasyon dışında esasında o kadar ince detaylar var ki dile getirilmesi gereken. Emeğinize saygı duymamak imkansız. Beni yola getirdiniz, şaka maka becerdim sayenizde bu işi. Kurtuldum ağırlıktan.
Yine tekrar tekrar teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Aynı yolda dimdik yürümeye devam ediyorum. Bütün gardrobum değişti, bol çuval gibi elbiselerin hiçbiri yok artık evimde! 38 beden oldum, sanırım 44 bedendim.
İradeyle oluyor, zorlanmadan da kilo verilmiyor. Şimdilik bu kadar sevgili Be Light ekibi! İyi ki benimlesiniz! Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim...
 
Büşra Altıkardeş

Büşra Altıkardeş

Herşey yakın arkadaşımın "Daha ne kadar kilolu kalacaksın? Şimdi değilse ne zaman kilo vereceksin?" demesiyle başladı. Aynı gün Instagram’da Şeyda Coşkun'un "Kalk aynaya bak, şimdi değilse ne zaman?" yazan Be Light'ın Mart 2016 program afişini gördüm, aradım ve başlamaya karar verdim. İlk toplantıda Şeyda Coşkun ve Tuğba Coşkun'un mükemmel motivasyonu ve yüksek elektrikleri bana daha da azim vermişti hatta Şeyda hocamın "Kiloyu zaten vereceksiniz, benim amacım bundan sonraki hayatınızda da kilo almamayı size öğretmek" demesi tam da istediğim şeydi çünkü daha önce de defalarca kilo vermiş ve tekrar almıştım. Muhteşem 3 program sonunda hiçbir sağlık problemi yaşamadan tam tersi hergüne daha enerjik, hergüne daha hafif başlayarak tam 27 kilo verdim. Yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Kilo vermek bedensel dönüşümün yanında bana psikolojik olarak da çok iyi geldi. Çevremde benden etkilenen birçok kişi hocamın anlattıklarını aktarmamla, bazıları da benim gibi programa başlayarak kilo verip mutluluğa ulaştılar. Bense tam 8 aydır hocalarımın bana öğrettiği gibi devam edip kilomu koruyorum Şeyda Çoşkun, Tuğba Çoşkun ve tüm Be Light ekibine bana yaşattıkları mutluluk için hayat boyu minnettar kalacağım.

Esma Cengiz

Esma Cengiz

Şeyda Coşkun yaşam koçu...
O gerçekten bana nasıl yaşamam gerektiğini öğreten kadın...
Tam umutlarım tükendiği anda onun Instagram hesabındaki sloganı beni harekete geçirdi. AYNAYA BAK ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN??? Gerçekten artık zamanım yoktu. Aşırı kilolarım beni fiziki olarak zorlarken artık manen de zorlamaya başlamıştı. 33 yaşında biri olarak namazı oturarak kılmak çok kötü bir duyguydu. Bu sefer insanlardan değil rabbimden utanıyordum. Ve artık zamanı geldi. Başka yerlere gidip yanlış programlarla bir türlü başaramadığım şeyi onunla başardım. Hayatım düzene girdi. Yani sadece yemek düzeni değil yaşam düzenim de oldu. Yemek yemenin amacı neydi? Belki de bunu unuttum. İhtiyacımız olanı mı yemek yoksa nefsimizi mi doyurmak? Bana bu farkındalığı kazandıran Şeyda hanım, Tuğba hanım ve ekibine sonsuz teşekkürler... Daha yolun başındayım. Hedefime ulaşıncaya kadar devam edeceğim.
Sizlere hep minnettar kalacağım...

Zeynep S.

Zeynep S.

Sevgili Şeyda Coşkun ve ekibi… 
ŞAHANESİNİZ! 
Bu kadar mı ciddi, çalışkan, disiplinli, özverili, candan, ilgili ve takipçi olunur? Helal olsun size… Boşuna marka olunmuyor. Aylara, yıllara yayarak alınan kilolar sayenizde uçup gidiyor...
Hafifleyip, yükten kurtulmak şahane... İyi ki varsınız. Allah yolunuzu açık etsin. Şahane bir sistem, organizasyon ve istihdam oluşmuş, oluşturmuşsunuz. 
Sizi çok seviyorum…

Ebru E.

Ebru E.

43 yaşında 1.67 boyunda 82 kilo Reynaud, Mix Bağ Dokusu hastalığı olan, Myasthenia Gravis olup olmadığı araştırılan ben, Şeyda Coşkun ile tanışınca… Sizce ne oldu? Yepyeni bir hayata başladım. 23 kilo vererek 82 kilodan 59 kiloya düştüm. Romatizmal ağrılarım yok denecek kadar azaldı. Uyku, halsizlik sorunlarım çözüldü. Tahmin edersiniz ki tüm gardırobum değişti. 4-5 beden farkı anlatabilmek pek mümkün değil tabii ki...“Yani negatif hiç mi bir şey yoktu?” diyeceksiniz. İnanması zor ama yoktu… Dönüm noktası dediğimiz durum ömürde insanın karşısına ya bir kere çıkar ya iki... Benim için Şeyda Coşkun böyle bir dönüm noktası oldu işte… Maddi, manevi karşılığı ödenemez, tarifsiz bir şeyler kattı bana… Yazıyorum ama anlatamıyorum… İşiyle, başarılarıyla, danışanlarının memnuniyetleri ile anılmak ne mutlu…Sevgiler