Bizimle Hafifleyenler

Pelin Şişman

Pelin Şişman

Saydım, 21 diyetisyen, 1 hipnozcu (Amerikalı Türkiye'de yaşıyor), 1 yasam koçu, 1 de psikoloğa, unutmadan 1 de psikiyatriste gittim bu iş için. Son 10 yılım kilo vermeye çalışmakla geçti. Beceremedim. Hep başa sardım.
Şeyda Çoskun'a başlamaya cesaretim yoktu. Birebir birisiyle bu iş üzerinde çalışmak beni korkutuyordu. İşin içine Tuğba ve grup programı katılınca neden olmasın artık son durak diyip aradım.
Ahhh o ilk 10 gün! İlk başlarda yürümek beni perişan etti, ama o 10 günü atlatıp rutine, sisteme girince bir anda dünyam değişti. Hoplayarak yüruyüp, yemek yemeye değil fit olmaya odaklanmaya başladım çünkü tartı da her geçen gün farkı görmek beni çok motive etti.
Kendini iyi hissetmenin ne olduğunu 10 sene sonra tekrar hissettim. Yürüyüş hayatıma girdi ve ben bu işe bayıldım. Yürüyüş değil o 1 küsür saat, terapi gibi geldi bana zamanla...
Eskisi gibi giyinebilmek, kot ve tshirtle rahat edebilmek ne büyük güzellikmiş. Benimle birlikte ailem de çok mutlu oldu. Herkes "Helal olsun bu kıza!!!" cümlesini dile getirdi.
Gerçekten helal olsun Be Light! Verdiğiniz motivasyon dışında esasında o kadar ince detaylar var ki dile getirilmesi gereken. Emeğinize saygı duymamak imkansız. Beni yola getirdiniz, şaka maka becerdim sayenizde bu işi. Kurtuldum ağırlıktan.
Yine tekrar tekrar teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Aynı yolda dimdik yürümeye devam ediyorum. Bütün gardrobum değişti, bol çuval gibi elbiselerin hiçbiri yok artık evimde! 38 beden oldum, sanırım 44 bedendim.
İradeyle oluyor, zorlanmadan da kilo verilmiyor. Şimdilik bu kadar sevgili Be Light ekibi! İyi ki benimlesiniz! Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim...